Padangos keitimas gali atrodyti bauginanti užduotis, ypač tiems, kurie niekada anksčiau nėra bandę to daryti. Tačiau turėdamas tinkamus įrankius ir instrukcijas kiekvienas gali greitai ir saugiai pasikeisti padangą. Šiame straipsnyje pateikiamos išsamios išsamios instrukcijos, kaip žingsnis po žingsnio pakeisti padangą, taip pat papildomi patarimai apie saugą ir techninę priežiūrą.
Pirmiausia sauga
Svarbu pažymėti, kad keičiant padangą pirmenybė visada turėtų būti teikiama saugai. Visada statykite automobilį saugioje vietoje, atokiau nuo judančių transporto priemonių ir kitų pavojų, pavyzdžiui, balų ar purvo, kurie gali sumažinti sukibimą valdant automobilį. Prieš pradėdami bet kokius darbus su automobiliu, būtinai išjunkite variklį ir įjunkite stovėjimo stabdį. Dirbant prie automobilio taip pat svarbu dėvėti tinkamus drabužius, dengiančius ir rankas, ir kojas, taip pat patvarią avalynę su geru sukibimu, kuri padėtų apsaugoti kojas, jei jos liestųsi su aštriais daiktais.
Ko jums reikės
Prieš bandydami keisti padangą, įsitikinkite, kad turite viską, ko jums reikia, ir lengvai pasiekiama. Jums reikės:
- atsarginės geros būklės padangos
- veržliarakčio (arba dinamometrinio rakto)
- domkrato (jei jis dar nėra įmontuotas jūsų automobilyje)
- ratų pleištų arba blokų, kad automobilis būtų papildomai apsaugotas. Pasiruošimas padangų keitimui
Paruošę visas medžiagas, prieš pakeldami automobilį domkratu, pirmiausia atlaisvinkite ratų veržles – taip bus lengviau jas nuimti, kai automobilis bus pakeltas nuo padangų. Pradėkite nuo vieno ar dviejų ratų pleištų pastatymo iš abiejų pusių ant vieno iš kitų ratų, esančių priešingoje pusėje nei ta, kurioje keičiate padangą; taip užtikrinsite, kad automobilis nejudėtų, kol atliekate techninę priežiūrą. Naudodami raktą, atlaisvinkite kiekvieną veržlę sukdami prieš laikrodžio rodyklę, kol ji bus pakankamai laisva, kad ją būtų galima nuimti rankomis, kai automobilis bus pakeltas nuo padangų. Kol kas visiškai jų nenuimkite – jas visiškai nuimsite tik tada, kai būsite pasiruošę pakeisti padangą atsargine. Įsitikinkite, kad nė viena iš jų nenukris, kol jas atlaisvinsite!
Automobilio pakėlimas naudojant domkratą
Dabar, kai visos keturios atkabos atlaisvintos, suraskite vietą, kur turėtų būti padėtas domkratas – paprastai iškart už vienos iš padangų, esančios greta tos vietos, kurioje ją keičiate, – ir atsargiai padėkite jį po ja, saugodami, kad nepažeistumėte jokių po ja ar aplink ją esančių dalių. Vieną koją tvirtai padėkite ant vienos domkrato rankenos pusės ir nuolat spauskite žemyn, kol jis bus tvirtai pritvirtintas; šį judesį kartokite tol, kol pajusite, kad laikosi įtampa – tai reiškia, kad domkratas tinkamai pritvirtintas po transporto priemone, nepažeidžiant nieko kito, esančio šalia. Toliau pumpuokite, kol ratas bus pakeltas nuo padangų šiek tiek daugiau nei 6 colių nuo žemės paviršiaus, ir tik tada rankomis visiškai nuimkite visas keturias ratų veržles (nepamirškite visų laisvų veržlių!).
Padangos keitimas atsarginiu ratu
Išėmę visas keturias veržles, švelniai traukite kiekvieną rato pusę, kol jis bus išlaisvintas iš savo vietos – jei reikia, laikykitės už ko nors tvirto! Padėkite senąjį ratą į šoną, kad protektorius nesusiliestų su purvu ar šiukšlėmis, kurios vėliau kelyje galėtų pakenkti naujos padangos vientisumui – tai taip pat gali sukelti papildomų problemų, kai bandysite pakeisti originalų ratą po to, kai jį nuleisite, pradursite ir pan. Išlaisvinę ratą iš jo vietos, atsargųjį ratą atsargiai užmaukite ant sriegių ir tik tada vėl įsukite kiekvieną veržlę – ta pačia tvarka, kaip ir anksčiau nuimant senesnę padangą, vėliau taip pat padės išlaikyti pusiausvyrą! Kiekvieną veržlę šiek tiek priveržkite pirštais, kol ji bus pakankamai priveržta, kad laikytųsi, ir tik tada grįžkite atgal žemyn su domkrato rankena – toliau nuleiskite transporto priemonę ant žemės paviršiaus tolygiai per visą transporto priemonę, o ne spausdami žemyn tik viename taške – taip užtikrinamas tolygus svorio pasiskirstymas, nepriklausomai nuo to, su kokiu reljefu susidursite kelionės metu!! Galiausiai, prieš važiuodami laimingai mėgaukitės ramia kelione, žinodami, kad darbas atliktas tinkamai ir kvalifikuotai!
Papildomi patarimai ir priežiūra
Be šių veiksmų, visada nepamirškite reguliariai tikrinti padangų, ypač ilgesnių kelionių užmiesčio vietovėse metu, įskaitant slėgio tikrinimą, kuris yra optimalus, kaip nurodyta savininko vadove; taip pat kas 5 000 mylių apsukite ratus, kad padangos būtų ilgaamžės, nes jos dažnai dėvisi keliuose, kuriais dažnai važinėjama per visą gyvenimą. Galiausiai visada turėkite su savimi būtinų daiktų, pvz., atsarginių padangų, kelių raketų, avarinių priemonių rinkinį, jei bet kur ir bet kada susidarytų netikėta situacija.
Apibendrinant galima pasakyti, kad kiekvienas gali greitai ir saugiai pasikeisti savo padangą, jei laikosi teisingų čia pateiktų veiksmų! Visada atminkite, kad pirmiausia reikia užtikrinti saugumą ir imtis papildomų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, kurie įvyktų dėl to, kad trūksta žinių ir patirties, reikalingos užduočiai atlikti. Smagių akimirkų, būkite saugūs, saugokite visus!.