Siekiant išsaugoti gerą sveikatą, svarbų vaidmenį atlieka daugybė veiksnių. Sveikas gyvenimo būdas apima subalansuotą mitybą, reguliarius fizinius pratimus, daug skysčių, tinkamą miegą ir streso mažinimą. Tačiau yra ir tam tikrų bendrų sveikatos patarimų, į kuriuos galima atsižvelgti siekiant išsaugoti gerą sveikatą.
Valgyti subalansuotą maistą
Subalansuota mityba yra labai svarbi gerai sveikatai. Norint pasiekti šį tikslą, svarbu į kasdienę mitybą įtraukti įvairių maisto produktų iš visų maisto produktų grupių. Tai reiškia, kad turėtumėte stengtis valgyti daugiau vaisių ir daržovių, neskaldytų grūdų ir liesų baltymų, pavyzdžiui, žuvies ir vištienos. Be to, į patiekalus įtraukite sveikųjų riebalų, pavyzdžiui, riešutų ir avokadų. Kiek įmanoma, venkite perdirbtų maisto produktų ir ribokite saldžių gėrimų, tokių kaip gaivieji gėrimai ar sultys, vartojimą. Valgant taip pat svarbu atkreipti dėmesį į porcijų dydį – stenkitės nepersivalgyti!
Reguliariai mankštinkitės
Reguliari mankšta padeda palaikyti kūno formą ir palaiko bendrą fizinio pasirengimo lygį. Yra daugybė mankštos formų, kuriomis galima reguliariai užsiimti – keletas pavyzdžių: bėgimas arba bėgimas, pasivaikščiojimas po parką ar kaimynystę, važinėjimas dviračiu ar net plaukimas. Kad ir kokia fizine veikla nuspręstumėte užsiimti, įsitikinkite, kad ją atliekate reguliariai, bent penkis kartus per savaitę po 30 minučių.
Gerkite daug skysčių
suaugusiesiems svarbu per dieną išgerti bent 8 stiklines vandens. Į šį skaičių įeina ne tik vanduo, bet prireikus galima įtraukti ir kitus skysčius (pvz., vaisių sultis). Geriant pakankamai skysčių užtikrinama, kad organizmas visą dieną išliktų hidratuotas, o tai palengvina virškinimą ir padeda išplauti toksinus per prakaitą treniruočių metu.
Tinkamas miegas
Kiekvieną naktį pakankamai miegoti yra labai svarbu gerai sveikatai, nes tai leidžia mūsų kūnams atsipalaiduoti nuo darbo ir streso, kad jie galėtų atsigauti po dienos metu atliktos veiklos . Idealiu atveju suaugusieji turėtų miegoti 7-8 valandas per naktį, o paaugliai – 8-10 valandų . Jei jums sunku užmigti naktį, gali būti naudinga prieš miegą atsipalaiduoti ir užsiimti atpalaiduojančia veikla, pavyzdžiui, skaityti arba medituoti, kad jūsų kūnas galėtų pasiruošti miegui. Be to, vėlai vakare venkite kofeino ir stenkitės likus dviem valandoms iki miego neįjungti jokių prietaisų.
Streso mažinimas
Ne paslaptis, kad stresas turi neigiamą poveikį mūsų savijautai, įskaitant fizinius simptomus, tokius kaip galvos skausmas, skrandžio problemos, nemiga ir kt. Norint sumažinti streso lygį, svarbu užsiimti veikla, kuri mus atpalaiduoja, pavyzdžiui, joga, meditacija, masažo terapija ir kt. Be to, laikas, praleistas su šeima ir draugais, gali suteikti paguodos ir padėti valdyti nerimo lygį. Pertraukos per dieną taip pat padės sumažinti įtampą, nes leis mums atsipalaiduoti nuo su darbu susijusios veiklos .